IPB

Hoşgeldin Misafir sadece misafir olmak mı istiyorsun ?yoksa üye olmak mı istiyorsun? evet mi? o zaman lütfen üye olun. ( Giriş | Kayıt )

Reply to this topicStart new topic
> Kazandibi Tarifi
GURME
Mesaj Nov 21 2007, 22:56 PM
Mesaj #1

yeniyim
*

Grup: Members
Üye No: 57

Kazandibi Tarifi ;

Malzemeler :

4 (dört) su bardağı süt
pudra şekeri
250 gr toz şeker
1 (bir) paket vanilya
1 (bir) su bardağı pirinç unu

Kazandibi tatlınızın Yapılışı / hazırlanışı

ilkönce lütfen Sütü kaynatın.

Biraz suyla ezilmiş pirinç ununu ve Şekeri karıştırıp süte katın. Karıştırmaya devam ederek 15 dakika kadar pişirin. Az yağlanmış ve üzerine pudra şekeri serpilmiş tepsiye boşaltın. Altının kahverengi bir renk alması için sadece altı yanan fırında (fırınınızda sadece alt tarafın yanması için yapılacak ayarı yapın) veya ocakta çevirerek kızartın.

Kazandibinin tepsiden kolayca alınabilmesi için tepsiyi hemen soğuk suya tutun. İki dakika kadar hazırladığınız kazandibi tatlınızı soğuk suya tuttuktan sonra soğumaya bırakın.

Iyice soğuduğunda tatlıyı karelere bölün. Bir spatula vasıtası ile kaldırıp, ikiye katlayın. Yanık kısmı üstte olacak şekilde servis yapın.

Kazandibi tatlısı afiyet olsun.

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
carisma
Mesaj Dec 16 2007, 21:42 PM
Mesaj #2

yeniyim
*

Yer: ADANA
Üye No: 125

kazandibi tarifini okuyup uyguladım çok güzel bir tatlı oldu ben kazandibi tatlısını çok severim.
kazandibi tarifi için çok teşekkür ederim.bende size kazandibinin resmini ekliyorum.

+Quote Post
TEKNOLOG
Mesaj Dec 19 2007, 10:56 AM
Mesaj #3

buralıyım
**

Üye No: 55

biz kazandibi tatlısının tarifine göre kazandibi tatlısını yaptık ama dibi tuttu ne yapmak lazım?
+Quote Post
buseankara
Mesaj Dec 19 2007, 22:47 PM
Mesaj #4

yeniyim
*

Yer: ANKARA
Üye No: 141

bir kazandibi tarifide ben ekliyorum siteye.

Kazandibi tatlısı için malzemeler;

-1 kg Süt (bu bardak olarak yaklaşık 5 su bardağı oluyor çünkü 1 su bardağı yaklaşık 200 ml.)
-1 su bardağı toz şeker (küp şeker olmaz)
-3 yemek kaşığı pirinç unu (marketten alabilirsiniz)
-3 yemek kaşıgı nişasta
-göz kararı vanilya
-2 yemek kaşığı pudra şekeri
-1 yemek kaşığı tereyağ (2 yemek kaşığı ile yaptım ben).

1. adım (step) :
- süt, pirinc unu, nisasta ve sekeri bir tencereye alip, muhallebi kivamina gelinceye kadar orta ateste karistirarak pisirin. kaynamaya baslayinca bir kac dakika kaynatin ve ocaktan alip 5-7 dk mikserleyin.
2. adım :
-Orta boy aluminyum tepsiyi ocagin uzerine koyup , tereyagini eritip uzerine pudra sekerini ilave edin,yag ve seker birbirine karistiktan sonra muhallebinin bir kismini yakmak icin tepsiye aktarip yakin .(yagin sicramamasi icin muhallebiyi ilave etmeden önce tepsiyi ocaktan aldim ve atesi biraz kistim,muhallebiyi tahta kasik yardimi ile yaydiktan sonra tekrar ocagin uzerine koyup yakmaya basladim)
3. adım :
-bu islemden sonra tepsiyi ocaktan alin ve kalan muhallebiyi tepsiye yayip nemli bezin üzerinde bekletin.
4. adım :
-bir gece buzdolabinda kaldiktan sonra spatula yardimi ile rulo yapabilirsiniz veya dilimleyip servis edebilirsiniz

tüm tıbbi mümessil ve diğer kişilere afiyet olsun.
+Quote Post
GURME
Mesaj Jan 23 2008, 22:59 PM
Mesaj #5

yeniyim
*

Üye No: 57

Geçen gün özsüt'te kazandibi tatlısı yedim muhteşemdi.adamlar kazandibi tatlısını nasıl yapmışlarsa güzeldi.herhalde benim yazdığım kazandibi tatlı tarifine göre yapmışlardı. biggrin.gif

--------------------
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Okuyan Sayısı: 1 (1 Misafir ve 0 Gizli Üye)
0 Üye:

tıbbi mümessil, ilaç ve sağlık konusunda her konuyu paylaşabilirsiniz.tüm sağlık konularını (soğuk algınlığı, nezle, grip, depresyon, obezite (şişmanlık, zayıflama yöntemleri), cinsel disfonksiyon (iktidarsızlık gibi), sağlık haberlerini, tıbbi ilaç firması tanıtımları, özel hastane tanıtımları, Tıbbi Mümessil iş ilanları, tıbbimümessil iş başvuruları, tıbbi mümessil işe alım, tıbbi mümessil anıları, Tıbbi mümessil sorunları, Tıbbi Mümessil atasözleri konularını sitemizde bulabilirsiniz.represantlara gerekli olan bilgisayar programları (winamp 2013, windows media player, antivirüs güvenlik programları en son sürümleri 2013 sürümleri gibi.), internet tarayıcıları (internet explorer 7,8,9, firefox 18, opera gibi), resimler (örneğin çin malı araba resimleri), komik fotoğraflar, karikatürler, fıkralar, komik yazılar, power point sunumları sitemizde sürekli güncelleniyor.yemek tarifleri bölümümüzde geniş tariflere yer verilmektedir.2013 yılı vizyondaki ve gelecekte gösterime girecek olan sinema filmlerinin tanıtımları da sürekli sitemizde güncellenmektedir.lütfen yasak içerikleri göndermeyiniz.yazdıklarınızda kişiye,kuruma ve genel ahlaka hakaret mesajları yazmayınız.www.mumessiller.com tıbbi mümessiller sitemizde yazılan yazıların içeriğinden, resimlerden ve linklerden tamamen gönderen kişi sorumludur.www.mumessiller.com sitesinde site yöneticisi haricinde yazılan tüm yazılardan, gönderilen resimlerden ve gönderilen linklerden site yönetimi sorumlu tutulamaz.tıbbi mümessil dernekleri ortak internet sitesi 2013 yılı içinde hizmet verecektir.
Herhangi bir konu için düşüncelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz:yorum yazın.
Basit Görünüm Tarih: 1st November 2014 - 06:46 AM
tıbbi mümessiller sitesini şu ana kadar free web hit counter kişi ziyaret etmiştir.teşekkür ederiz.