Yardım - Ara - Üyeler - Takvim
Normal Forum Görünümü: çin malı arabalar
MÜMESSİLLER > RESİM GALERİSİ > ARABA RESİMLERİ
DRIVER
Türkiye'ye 2007 yılının temmuz ayında piyasaya girmesi beklenen çin malı arabalar (otomobiller) 'ın resimleri:

bu konuda çok tartışma yapılıyor .çin marka otomobiller alınır mı alınmaz mı diye? fiyatlarına bakılacak olunursa 5.000 euro'dan başlayarak satılacakmış çin malı otolar.

haberci
'Ucuz Çin otoları piyasada kalıcı olmaz'
Yazıcılar Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yazıcı, Türkiye pazarına girecek olan Çin otomobillerinin ilk anda rekabet sebebiyle fazla satılabileceğini; ancak uzun vadede korkulmaması gerektiğini söyledi.Yazıcı, Hatay'ın İskenderun ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette ucuz Çin otoları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin ufkunun açık olduğunu belirten Yazıcı, Çin otomobillerinin Türkiye pazarına er ya da geç gireceğini kaydetti. İthalatın başladığı ilk günlerde Çin malı otomobillerin rağbet görmesini beklediklerini vurgulayan Yazıcı, "Ancak, uzun vadede kalite yönünden halkın değerlendirme yapmasıyla korkulacak bir tarafı kalmayacak. Sonuçta kaliteli mi değil mi herkes buna bakacak." ifadelerini kullandı. Yapılan güvenlik testlerinde Çin otolarının bagajına kadar duvara yapıştığı belirtilirken, yedek parçaların da AB standartlarını taşımadığı açıklanmıştı. Mazda'yı ithal eden Mermerler Grubu gerekli onayları alması halinde mayısa kadar Çinli Cherry'yi satışa sunmayı hedefliyor.

biyokimyager
Çin arabaları ucuz ve güzel görünüyor ama güvenli mi acaba ben pek sağlam olduklarını düşünmüyorum.Buna karar vermek için görmek gerekli acaba diğer modellerinde türkiye ithalatcısı kim olacak nerelerden ulasabilriz bu konularda da bizi bilgilendirirseniz sevinirim.
cyberreal
mermerler (mazda) olacakmış çin otomobillerinden birisinin distrübitörü.
DRIVER
Çin malı otomobiller, Almanya'da iyi karşılandı:Almanya'da yayımlanan Financial Times Deutschlang Gazetesi'nin Nuremberg'daki Preuss Pazar Araştırma Sektörü ile birlikte kısa süre önce yaptığı kamuoyu araştırmasına göre, otomobil kullanan Almanların dörtte biri, Çin malı araba almayı düşünüyor. Otomobil alan Almanların yüzde de 61.3'ü de Çin'in otomobil fabrikalarının rekabet gücü yüksek sahip otomobil üretebildikleri görüşünde. Nuremberg'daki Preuss Pazar Araştırma Merkezi Müdürü Wiesner, araştırma sonucuna göre Avrupa'nın otomobil piyasasında önümüzdeki dönemde daha çetin rekabet yaşanacağını belirterek Japonya'da üretilen Toyota ve Honda marka otomobil alan müşterilerin yüzde 46'sının Çin'de üretilen otomobil satın almayı düşündüklerini belirtti.

Geely, Landwind ve Zhonghua da dahil üç otomobili, dünyanın en büyük beş otomobil fuarından biri olan ve 13 Eylül'de açılan 61. Frankfurt Otomobil Fuarı'na ilk kez katıldı. Üç markanın sergi standı, küçük olmasına rağmen yabancı ülkelerden gelen ve sergiye katılan işadamlarının dikkatini çekti.

General Otomobil (GM) Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Wagner, Şirketin Kuzey Amerika bölgesinden sorumlu Müdürü Lutz ve Almanya Opel Şirketi Genel Müdürü Diment ile birlikte fuardaki Çin sergi standını gezdi. Uluslararası otomobil sektörünün üç dev adamı, Çin'de üretilen "Landwind" markalı otoombilin önünde beş dakika durdu. Landwind, onları memnun etmedi. Arabanın tekniği çok gelişkin olmamasına rağmen fiyatı büyük rekabet gücüne sahip. Çünkü "Landwind"in satış fiyatı yalnız 14 bin 445 avro.

Almanya otomobil sektöründen Prof. Kalheinz Kronos, Çin'in otomobil fabrikalarına büyük önem verdiklerini ve Çin fabrikalarının iki yıl içinde Opel veya Ford şirketlerinin şu andaki kalite seviyesine ulaşacağını belirtti. Renalt-Nissan Şirketi Genel Müdürü Carlos Goosen ise, Çin malı otomobillerin kalite seviyesinin Kore Cumhuriyeti'ne yaklaştığını ve Çinlilerin araba üretme tekniğini hızla ilerlettiğini ifade etti. Almanya'daki Ford Şirketi'nin Müdürü Bernhard Matters de Çin'de üretilen otomobillerin hem dünyanın tanınmış şirketleriyle rekabette hem de Avrupa otomobil piyasasında iyi fırsat yakaladığını kaydetti.

Huachen Şirketi, Frankfurt Otomobil Fuarında 18 bin avro değerindeki Zhonghua markalı otomobilini, Geely Grubu da beş yeni ürününü tanıttı. Geely Satış Müdürü Gao, basına verdiği demeçte Çin'de üretilen arabaların sergiye katılmasının tanıtım amaçlı olduğunu söyledi. Gao, Geely markasının 2007 yılında Avrupa piyasasına gireceğini söyledi. Landwind markası ise çoktan Avrupa piyasasına girdi. Şimdiye kadar Avrupa'da satılan Landwind'lerin sayısı 7 bine ulaştı. Bu rakamın 2007 yılında 10 bine, 2008 yılında ise 20 bine çıkması planlandı. Gao, Avrupa piyasasının Çin'in otomobil sektörü için çok önemli olduğunu kaydetti.

Çin'de üretilen otomobillerin ucuz fiyatları, Avrupalı tüketicileri en çok çeken unsur. Bu fiyat avantajı, Avrupa'nın otomobil piyasasında Çin rüzgarı estirebilir. Yeni yapılan bir araştırmaya göre fiyat, insanların karar vermesinde anahtar rolü oynuyor.
sağlık bakanı
Çinli otomobil markalarına olan ilginin bu denli büyük olmasının en önemli nedeni olarak, Çin ürünlerinin fiyatının düşük olması gösteriliyor.


Çinli otomobil markalarının Türkiye'de satışa sunulması halinde, diğer otomobil markalarının olumsuz etkileneceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Ancak, yüksek vergiler nedeniyle, Çin malı otomobillerin Türkiye satış fiyatlarının Avrupa'daki gibi düşük olmayacağı konuşuluyor.

Çin malı otomobiller geçen yıl Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Avrupalı otomobil severlerin karşısına çıktı.

İlk Çinli otomotiv markası ise 2005 yılında Hollanda'da satışa sunuldu.

Landwind markasıyla Avrupalı otomobil severlerin beğenisine sunulan Çin malı 4x4 SUV araç, diğer SUV'lara göre düşük fiyatıyla dikkat çekmişti. Landwind'in, Almanya'da Opel bayilerinde satışa sunulması bekleniyor.

çin malı otomobiller gelsede otomobiller ucuzlasa.
buseankara
çin malı arabalar ne zaman türkiye'ye gelecek bilgisi olan var mı?
ben araba almayı düşünüyorum da mümessiller.com da okuduğum kadarıyla çin malı otomobillerin fiyatları baya ekonomikmiş.tabi türkiye'de ne kadar olacağını bilemiyoruz ama herhalde diğer arabalardan daha ekonomik olur ne de olsa çin malı herşey tüm dünyamızı kapladı.
index
Ucuz Çin malı otolar geliyor.

İki yıldır tarihinin satış rekorlarını kıran Türk otomotiv pazarı, Çinli markaların ilgi odağı oldu. Geçen yıl Avrupa pazarına giren Çin malı otomobiller, şimdi de Türkiye için hazırlık yapıyor.

Son iki yıldır tarihinin en parlak dönemini yaşayan üst üste büyüme rekorları kıran Türk otomotiv pazarı, otomotivde hızla büyüyen Çin'in de dikkatini çekiyor. Çinli otomobil markaları, Türk otomobil severlerle tanışmaya hazırlanıyor. Türk ekonomisini ve Türk otomotiv pazarını yakından gözlem altına alan Çinli markalar, Türkiye'ye gelebilmenin yollarını araştırıyor. Çinliler, Türkiye'yi araştırma şirketleri aracılığıyla tanımaya çalışırken, bazı Türk girişimciler de, temsilcilik alabilmek için Çinlilerle temas halindeler. Bazı girişimcilerin şimdiden birkaç Çinli markanın Türkiye temsilciliğini aldığı belirtiliyor.

BÜYÜK GRUPLARIN İLGİSİ

Ancak, Çinli markalarla sadece küçük girişimciler ilgilenmiyor. Aralarında otomotiv sektöründe faaliyette bulunanların da olduğu bazı büyük gruplar Çinli markaların temsilciliğini almak için çalışıyor.

FİYATLARI DÜŞÜK

Çinli otomobil markalarına olan ilginin bu denli büyük olmasının en önemli nedeni olarak, Çin ürünlerinin fiyatının düşük olması gösteriliyor. Çinli otomobil markalarının Türkiye'de satışa sunulması halinde, diğer otomobil markalarının olumsuz etkileneceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak, yüksek vergiler nedeniyle, Çin malı otomobillerin Türkiye satış fiyatlarının Avrupa'daki gibi düşük olmayacağı konuşuluyor. Çin malı otomobiller geçen yıl Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Avrupalı otomobil severlerin karşısına çıktı. İlk Çinli otomotiv markası ise 2005 yılında Hollanda'da satışa sunuldu. Landwind markasıyla Avrupalı otomobil severlerin beğenisine sunulan Çin malı 4x4 SUV araç, diğer SUV'lara göre düşük fiyatıyla dikkat çekmişti. Landwind'in, Almanya'da Opel bayilerinde satışa sunulması bekleniyor.
start
bu çin malı otomobiller (ya da arabalar) ne zaman gelecek almayı düşünen benden başka birisi yok mu?
peace
bu çin işi otomobiller biran önce türkiyeye girseydi ya alacağım bende.
çin malı otomobillerden bir resimde benden.bir çok forum sitesinde okudum çin malı arabalar hjakkındaki düşünceleri.çoğu da çin malı arabaların sağlam olmadığından dandik olduğundan bahsediyordu.
aslında işin gerçeği türkiyedeki bir çok arabadan bu haberlerini okuduğumuz çin malı otomobiller daha kaliteli.
yani çarpışma testinden 5 yıldız alan kaç araba var ki?
çin malı arabalar hiç değilse konforlu gözüküyor ve tasarımı çekici.hiç değilse 10.000 Ytl.'ye güzel bir araba alınır.
realthink
Ucuz Çin otomobilleri yakında Türkiye'de;Çin'de otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Great Wall Motor Company Limited Ortadoğu Satış Müdürü Parker Shi, hem ucuz hem de konforlu araçlarıyla yakında Türkiye'de olacaklarını söyledi.

Shi, yaptığı açıklamada, otomotiv sektöründe 20 yıldan bu yana faaliyet gösterdiklerini ve Pekin yakınlarındaki modern tesislerinde ürettikleri motorlu araçları pek çok ülkeye ihraç ettiklerini belirtti. İmal ettikleri motorlu araçları Türkiye'de de pazarlamak için İstanbul'da faaliyet gösteren bir firmayla görüşme halinde olduklarını ifade eden Shi, “Hem ucuz hem konforlu araçlarımızla yakında Türkiye'de olacağız” dedi.

Türkiye pazarına Avrupa standartlarında ürettikleri motorlu araçlarla ve rekabetçi fiyatlarla gireceklerini vurgulayan Shi, şunları anlattı: “Türkiye'de Avrupa standartlarının geçerli olması nedeniyle ilave kalite test çalışmaları yapmamız gerekiyordu. Test çalışmalarımız sürüyor. Araçlarımızla Mısır, Tunus, Suriye, Irak gibi ülkelerde sık karşılaşabilirsiniz. Bu araçlarımızı Avrupa'da ilk kez İtalya'da satışa sunduk. Bu ülkelerdeki araçlarımıza ve müşterilerimize ilişkin bir sıkıntı da yaşamıyoruz. Türkiye'ye Deer ve Wingle model pick-up ve jeeplerimizle uzun vadeli geleceğiz. İddialıyız, Türkiye'de otomotiv alanında yaşanan rekabete yeni bir boyut kazandıracağız. Türkiye'de vergilerin çok yüksek olmasına rağmen fiyatlarımız Türk tüketicilere çok cazip gelecek.”

Shi, Çin otomobillerinin kalitesine ilişkin olumsuz değerlendirmelerde bulunulabileceğini ve bunu doğal karşılamaları gerektiğini ifade ederek, “Bir zamanlar Kore'de üretilen iş makinelerine ilişkin de benzer değerlendirmelerde bulunulmuştu” diye konuştu. Türkiye'yi “yıldızı parlayan” ülkeler arasında gördüklerine dikkati çeken Shi, bu düşüncelerinden hareketle hedef pazarları arasında geç de olsa Türkiye'ye de yer verdiklerini kaydetti.

plasebo
çin malı arabalardan bir marka herhalde brilliance frankfurt otomobil fuarında yenisi tanıtılmış.

işte çin malı briliance.

programer
çin malı araba chery geliyor.

Chery ile 2006 yılında resmi olarak işlemleri tamamlamasına rağmen, araçlarının AB standartlarını karşılayan testlerden geçmemiş olması nedeniyle satışa başlayamayan Mermerler yılın ikinci yarısından itibaren otomobil ithal etmeye başlıyor. İngiliz hükümetinin denetimindeki AB’ye uygundur standardı veren VCA kuruluşundan çin malı Chery Alia modeli ilk onayı aldı. Türkiye’ye gelecek diğer 4 çin malı Chery modelinin testleri ise devam ediyor.

Mermerler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Mermer, “Sonunda Chery’nin AB standartlarına uygunluğu ispatlanmış oldu. İlk Çin otomobili 2008 model olarak yılın son çeyreğinde Türkiye’de satılmaya başlayacak” dedi.

bu çin malı arabalar ucuz olacaktı ama 14.000 ytl civarında olacakmış galiba.
bu durumda kimse alır mı?almaz herhalde.
DRIVER
çin malı chery'nin türk web sitesinin adresi www.chery.com.tr bu adresten detaylı olarak chery marka çin malı arabanın resimlerine teknik detaylara ulaşabilirsiniz.

Bu basit görünüm sadece metinlerden oluşur. Resim ve Daha Fazla Bilgi Görmek İçin Forumun Normal Haline Geçmeniz GerekmektedirBuraya Tıklayın.
Invision Power Board © 2001-2015 Invision Power Services, Inc.